Sponsorlu Bağlantılar

world-of-warcraft-1 World of Warcraft

World of Warcraft sadece bir oyun değil; dünya çapında milyonlarca insan tarafından beğenilen olağanüstü çevrimiçi bir rol üstlenme oyunu.

Sponsorlu Bağlantılar

World of Warcraft’ın hikayesi 1994’te gerçek zamanlı stratejik bir macera olan Warcraft: Orcs & Humans’ın piyasa sürülmesiyle başladı. On yıl ve birkaç devam oyunundan sonra, bu seri şu sıralar dünya çapında en iyi MMORPG olan World of Warcraft’la çevrimiçi dünyaya ayak bastı.

Üyelik tabanlı ve yalnızca çevrimiçi isme sahip olmak için Wold of Warcraft’ı yükledikten sonra ilk yapmanız gereken şey bir “Savaş” açmak. ağ hesabı ve kredi kartınızla aktive edin. Daha sonra oyunu başlatın, açılan sayfada kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve maceraya atılmaya hazırsınız!

World of Warcraft’ta atmanız gereken ilk adımlar bir karakter yaratmak ve oynayacağınız dünyayı (yani sunucuyu) seçmek. Bunların her ikisi de önemli seçimler çünkü World of Warcraft oynama tarzınızı belirleyecekler. Örneğin, en güçlü ataklara karşı koyabilen bir savaşçı olarak oynamak ile diğer oyuncuları iyileştirmede uzmanlaşan bir rahibi oynamak şüphesiz birbirinden çok farklı. Ayrıca, bir PVE yerine PVP sunucusu seçerseniz, diğer oyuncuların yanında bilgisayar tarafından kontrol edilen canavarlara karşı da savaşmaya hazır olmanız gerekiyor. Bu, World of Warcraft’ın iki savaşan grubu olan Alliance ve Horde arasındaki savaşın yansımasıdır. Karakteriniz World of Warcraft’ın sanal evreni olan Azeroth’da göründükten sonra, oyunun kapsamlı sosyal öğesini kullanarak etrafta gezinebilir, alanı keşfedebilir veya diğer oyuncularla konuşabilirsiniz. World of Warcraft’ta esas amacınız canavarları öldürmek ve birkaç çiçek toplamak veya mağarasında saklanan korkunç bir ejderhayı öldürmek gibi farklı maceralar yaşayarak tecrübe puanı toplayıp karakterinizi 1. seviyeden 70. seviyeye çıkarmaktır. Oyunda seviyenizi yükselttikçe, giderek daha iyi nesneler (silahlar, kalkanlar, büyüler, vb.) kullanabiliyorsunuz. Sonunda uçan dağ gibi World of Warcraft’taki en pahalı nesneleri satın alabilecek ve bazıları yalnızca çok iyi organize olmuş 40 kişilik bir takım tarafından tamamlanabilecek en tehlikeli baskınlara girebileceksiniz.

Seviyeli yarışı beğenmezseniz, World of Warcraft oynamanın diğer yollarının da tadını çıkarabilirsiniz: Battlegrounds’ta Alliance ve Horde arasındaki bayrak kapma yarışmalarına katılabilir, Auction House’da oyun nesneleri satarak World of Warcraft parası kazanabilir ya da deri yüzme, lokman hekimlik, aşçılık veya kuyumculuk gibi karakteriniz için seçtiğiniz meslekte Artisan seviyesine ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Grafik bakımından World of Warcraft, karla kaplı Dun Morogh tepelerinden Strangleton Vale’nin ormanlık alanlarına ya da Tanaris çöllerine kadar değişik ve muhteşem manzaralar içermektedir. Oyun, atmosfer, doğal sesler ve harika arka plan müziği ile zenginleştirilmiştir.

Kısaca, World of Warcraft çeşitli yollarla oynanabilecek muhteşem bir maceradır.

Artıları

  • Değişik oynama yolları
  • Tamamlanması gereken birçok görev
  • Gelişmiş sosyal öğe
Eksileri

  • Çevrimdışı modu yok
  • Bağımlılık yapabilir
Sponsorlu Bağlantılar

Çok Benzer Alternatif Programlar