Sponsorlu Bağlantılar

11-1-2014-04-22-26 Otomatik Saat/Zaman Ayarlı Bilgisayar Kapatıcı Dabel Auto Timer  Ücretsiz  Windows 8/7/Vista/XP

Zaman ayarlı en kolay ve en kullanışlı programlardan biri de Dabel Auto Timer dır. Bir kere bu programı bilgisayardan anlamayanlar bile çok rahat kullanabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Siz başında yokken bile bilgisayarın sizin istediğiniz bir saatte kendi kendine otomatik olarak kapanmasını istermisiniz? Ne bileyim belki bir oyun yada film indiriyorsunuz ama çok uykunuz geldi ve saatte çok geç oldu. Siz gidip yatarken indirmenin aşağı yukarı kaç saat sonra biteceğini biliyorsanız, hemen bu programı çalıştırıp zamanı ayarlayarak  indirme işlemi bittiğinde kendiliğinden kapanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kapatmanın dışında yeniden başlatma (reset atma), bekleme moduna geçirme yada kullanıcı oturumunu kapatma gibi seçenekleriniz de mevcut.

Peki bu program nasıl çalışır ve nasıl kullanılır?

Her şey çok basit! Programın tek bir penceresi var. Yukarıdaki resimde görülen pencereden en sol taraftaki kutulardan istediğiniz birini işaretleyerek zaman geldiğinde ne yapılacağını seçiyorsunuz.

Shutdown – bilgisayarı kapat

Sponsorlu Bağlantılar

Restart – yeniden başlat

Log off – kullanıcı hesabını kapat

Standby – bekleme modu

Hibernate – uyku modu

Ortadaki “Set Timer” yazan kısımdan  bilgisayarın saat kaçta kapanacağını belirliyorsunuz. Hour kutusuna tıklayarak saati seçin, Minutes kutusuna tıklayarak dakikayı seçin. Gelelim AM/PM kutusuna. Buradaki saat 12 saatlik dilim olduğu için mesela bilgisayarın  sabah 7 de kapanmasını istiyorsanız sabah olduğu için AM’yi seçeceksiniz. Eğer bilgisayarın akşam 7 de kapanmasını istiyorsanız, akşam saatlerinden birini seçtiğiniz için bu kez PM’yi seçiyorsunuz. 3 seçeneği belirledikten sonra da hemen altında bulunan “set timer” yazan butona tıklayıp ayarlamayı bitiriyorsunuz. Bitirdiğiniz zaman en sağ taraftaki “pending task” kısmına bu yeni ayarladığınız otomatik görev eklenecektir. Eğer bu otomatik kapatma emrini iptal etmek isterseniz bu kısmın altında yer alan “Cancel Task” yazan butona tıklamanız yeterlidir.

Mesela 3 saat sonra bilgisayar kapansın diyorsanız, 3 saatlik süre geçtikten sonra  saat kaç olacaksa, programın penceresinden sadece o saati yazmanız yeterli. Mesela 3 saat sonra kapanacaksa ve 3 saatlik sürenin sonunda saat akşam 5’i 20 geçecekse. O zaman ortadaki saat ayarından Hour kısmına 5, Minutes kısmına 20 ve AM/PM kısmına da pm seçtikten sonra hemen altında bulunan “set time” butonuna tıklıyorsunuz. Hepsi bu kadar kolay!

indir3 Otomatik Saat/Zaman Ayarlı Bilgisayar Kapatıcı Dabel Auto Timer  Ücretsiz  Windows 8/7/Vista/XP

Boyut: 0.46 MB

Lisans: Ücretsiz

Win8/Win7/Vista/WinXP

Sponsorlu Bağlantılar

Çok Benzer Alternatif Programlar