Sponsorlu Bağlantılar

screen568x5681 iPhone şifreli mesajlaşma ve   kendini yok eden mesaj uygulaması

Günümüzde mobil cihazlar için üretilmiş bazı uygulamalar yazdığınız mesajları karşı taraftan görünür görünmez silmesi için ayarlanabiliyor. Bu kendi kendini yok eden mesajlaşma sayesinde üst düzey gizlilik hedeflenmiş. Fakat bunun bazı dezavantajları var. Mesela en başta bu uygulamaların ücretli olduğunu belirtelim. Ayrıca mesajların okunur okunmaz otomatik olarak silindiği yani kendini imha ettiği durumlar bazen ihtiyacı karşılamıyor. Bunun yerine kullanıcı kendi belirlediği bir sürenin sonunda mesajın silinmesini isteyebiliyor. Her iki durumda ihtiyacınızı karşılayacak ve bundan çok daha fazlasını yapabileceğiniz Blink uygulamasını tanıtmak istiyorum sizlere. Yazının devamında bu yüksek güvenlikli mesajlaşma uygulamasının özellikleri ve kullanımı hakkındaki ayrıntıları okuyacaksınız…

Sponsorlu Bağlantılar

Blink! uygulaması, iPhone ve iPad akıllı telefonlar ile tabletler için hazırlanmış olan mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi ancak üst düzey güvenlik seçenekleri ile kullanıcıların birbirleri arasında çok daha güvenli bir şekilde sohbet etmelerine olanak tanıyor. Elbette herhangi bir ücret talep etmemesi ve çok kolay kullanılır, basit bir arayüze sahip olması da güvenliğine ek olarak tercih edilebilmesini sağlıyor.

Uygulamada gönderdiğiniz tüm mesajlar için belli bir zamanı kendini yok etme zamanı olarak belirleyebiliyorsunuz ve böylece zaman dolduğunda mesajınız bir daha erişilemez hale geliyor. Pek çok diğer uygulama mesajlarıgörüntülendiği anda yok ediyor ancak Blink! bunun yerine sizin belirlediğiniz yok etme süresini dikkate aldığı için daha keskin bir kontrol sahibi olabiliyorsunuz.

Gönderilen ve alınan mesajların hepsi şifrelemeli olarak aktarıldığı için internet hattınıza sızabilecek kişilerin herhangi bir şekilde mesajların içeriğini çözmesi de mümkün olmuyor. Uygulamada size mesaj göndermek isteyenlere adınızı veya telefon numaranızı vermeniz de gerekmiyor. Direkt olarak kullanabileceğiniz Blink ID sayesinde sadece uygulamaya dair kullanıcı adınızı vermeniz gerekiyor.

Eğer alternatif ancak kişisel güvenliğinize değer veren bir mesajlaşma uygulaması arıyorsanız kesinlikle göz atmanız gerektiğine inanıyorum.

Gizli mesajlaşma ve yazılan mesajın kendisini otomatikman yok eden Blink uygulamasının dosya boyutu 13.5 MB olup lisansı ise tamamen ÜCRETSİZDİR.  Uygulamayı aşağıdan bedava indirebilirsiniz…

indir3 iPhone şifreli mesajlaşma ve   kendini yok eden mesaj uygulaması

Sponsorlu Bağlantılar

Çok Benzer Alternatif Programlar