Sponsorlu Bağlantılar

fifa-09-44 FIFA 09

FIFA spor oyunları hanedanı başladığından beri 15 yıl geçtiğini düşünmek inanılmaz. FIFA 09, orijinal 16-bitlik versiyonun köşeli grafiklerinden ve kısıtlı oynanışından oldukça uzakta. Ama tabii ki asıl soru, FIFA 08’den ne kadar daha iyi olduğu.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sorunun kısa cevabı: biraz. FIFA 09’daki grafikler, futbolun süperstarlarının fotogerçekçi görüntüleriyle ve hem topa sahipken hem de topsuz alanda yapılan bazı yeni animasyonlarla yenilenmiş. Oyunun sunumu her zamanki gibi muhteşem; yeni maç giriş görüntüleri futbolcuların tünelde ısınmasını gösteriyor, kulüplere özel taraftar tezahüratları var, ve tabii ki çeşitli online ve offline istatistikin görüntülendiği menü sayfalarındaki yeni ‘widgets’ sistemi getirilmiş. Malesef FIFA 09’daki maç anlatımlarını test etmek mümkün değildi, çünkü bu demo versiyonuna eklenmemiş.

Birkaç yeni hareket ve daha gerçekçi çarpışmalara ek olarak oyunun çalışma biçimine çok fazla değişiklik yapılmasa da oynanışı bakımından FIFA 09 oldukça akıcı. Bence bu çarpışmalar olmasa da olurdu, çünkü bazen sert bir darbeden sonra oyuncunuzun ayağa kalkması uzun sürebiliyor. Ayrıca FIFA 09’daki bazı yeni oynanış geliştirmelerinden biri de bazı oyuncuların fiziksel durumu; yani iri savunma oyuncularının topu sizden çalma ihtimali daha büyük ve onları geçmek daha fazla marifet istiyor.

FIFA 09’un bu demosu altı kulüp arasından seçilebilecek dört dakikalık gösteri maçlarıyla kısıtlıyken, tam versiyon online modları bakımından çıtayı hayli yükseltmiş görünüyor. FIFA 09’da beni özellikle gerçek hayattaki performanslara göre oyuncu bilgilerinin dinamik olarak güncellendiği yeni Adidas Live Season modu heyecanlandırıyor.

FIFA 09 şüphesiz harika bir futbol simülasyonu, ancak oyunun online yönüyle çok da ilgilenmiyorsanız FIFA 08’den 09’a geçme konusunda çok da avantaj yaşamayacaksınız (tabii, güncellenen transferleri saymazsak).

Sponsorlu Bağlantılar

Pro Evolution 2009’a kıyasla daha iyi olup olmayacağı büyük tartışma konusu olacak olan FIFA 09 kesinlikle EA’in serisinin bugüne kadarki en iyi parçası.

Artıları

  • Gerçekçi grafik ve animasyonlar
  • Muhteşem ses efektleri ve taraftar sesleri
  • Bazı hoş beceri ve hareketler
Eksileri

  • Maç anlatımı yok
Sponsorlu Bağlantılar

Çok Benzer Alternatif Programlar