Sponsorlu Bağlantılar

11-1-2014-04-51-28 Çocuklara Facebook'u engelleme/saate göre sınırlama programı, bilgisayarda Facebook banlama süre kısıtlama

Sosyal medya siteleri bugünün dünyasını derinden etkileyip insanlığın geleceğini şekillendiren faktörlerden biri oluyor. Şüphesiz Facebook hayatımıza girdiğinden beri çok şeyi değiştirdi. İnsanlara oturduğu yerden tüm dünyaya bağlanma ve tanıdığı insanlarla direk iletişim kurma veya dolaylı olarak onların paylaşımlarını takip etme imkanı tanıyan Facebook’un bu ve henüz saymadığım diğer birçok faydasının yanı sıra, zararı da yok değil.

Sponsorlu Bağlantılar

Aslında Facebook’un zararı daha çok gençlere ve çocuklara oluyor. Küçük yaştaki çocukların gelişimini ve psikolojisini olumsuz yönde etkileyen Facebook, gençlerin de okul başarısının düşmesine, ahlakının bozulmasına veya  lise ve üniversite sınavlarına çalışamamasına neden olabiliyor.

Anne babaların görevi her daim çocuklarını koruyup kollamak ve göz kulak olmaksa, o zaman bu gibi tehlikeli sonuçlardan çocuğunuzu koruma işi de yine size düşüyor.

HT Facebook Blocker isimli bu program her iki şekilde Facebook’u engelleyebiliyor. Mesela Facebook’u hem tamamen engelleyebileceğiniz gibi, hem de söz gelimi bir kaç saatlik kullanımın sonunda artık daha fazla kullanılmaması için o gün boyunca Facebook’u engelleyebilirsiniz.

Programı indirip çalıştırdığınız zaman yukarıdaki pencere açılacaktır. Buradan sol en üst köşedeki “Facebook Blocking” butonuna tıklayarak  belirli bir süre girip bu sürenin sonunda Facebook’un banlanmasını sağlayabilirsiniz. Yani Facebook’un kullanımını zaman ayarlı olarak sınırlıyorsunuz. Aşağıdaki resimde bu ayarı yapacağınız pencere görülmektedir. “Limit facebook time to” yazan kutunun sağındaki açılır pencerede bulunan seçeneklerden söz gelimi  “1  hour  per day”  seçeneğini seçip  OK butonuna basarak ayarlarsanız, artık bundan sonra sizin bilgisayarınızdan Facebook’a sadece bir saat girilebilecek. Bir saatlik kullanımın sonunda o gün boyunca Facebook engellenecek. Ertesi gün yine bir saatlik hakkınız olacak. Eğer bu seçeneklerden “3  hours per day” olanı seçerseniz, bu kez her gün sadece 3 saatlik Facebook kullanma izni olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

HT-Facebook-Blocker_21 Çocuklara Facebook'u engelleme/saate göre sınırlama programı, bilgisayarda Facebook banlama süre kısıtlama

Eğer Facebooku tümüyle tamamen kapatmak isterseniz yani sizin bilgisayarınızdan Facebook’un açılmamasını istiyorsanız yine bu pencereden bu kez en üstte bulunan kutuyu yani “Block Facebook” seçeneğini işaretliyorsunuz.

Eğer Facebook’a özgürce girilmesini yani tüm bu kısıtlamaların ve engellemelerin kalkmasını istiyorsnaız o zaman yine bu pencereden “Allow Facebook” yazan en alttaki kutuyu işaretleyeceksiniz.

İşletim sistemi: Windows 8, Windows 7, 2003, XP

Lisans: Demo

Boyut: 3,64 MB

indir3 Çocuklara Facebook'u engelleme/saate göre sınırlama programı, bilgisayarda Facebook banlama süre kısıtlama

Sponsorlu Bağlantılar

Çok Benzer Alternatif Programlar