Sponsorlu Bağlantılar

capture2text Capture2Text- Optik karakter okuyucu/tanıma programı ücretsiz

Capture2Text  açık kaynak kodlu bir OCR yani optik karakter tanıma yazılımı olup  google Tesseract motorunu kullanarak  ekrana yazılan kelimeleri yakalar (resmini çeker) ve bunları düzenlenebilir metinlere (yazılara) çevirir.

Sponsorlu Bağlantılar

Capture2Text_04 Capture2Text- Optik karakter okuyucu/tanıma programı ücretsiz

Program tamamen klavye kısayol tuşlarıyla kontrol ediliyor.  Kelimeleri yakalamak (görüntüsünün resmini çekmek)  istediğiniz ekranın belirli bir bölgesini seçmek için  Windows + Q tuşuna basıyorsunuz ve farenin sağ butonuna tıklayıp sürükleyerek bu alanı seçiyorsunuz. Seçtiğiniz alanın boyutunu değiştirmek veya yerini değiştirmek için diğer bazı kısayol tuşlarını da kullanabilirsiniz.  Fakat akılda tutmak tabi birazcık sizi zorlayabilir. Bu nedenle kullanarak öğrenmek daha iyi olacaktır. 

Ekrandan yakaladığınız kelimeler  isteğe bağlı olarak otomatik olarak panoya kopyalanır veya pop-up açılır bir pencerede size gösterilir.

Yaptığım testler sırasında Capture2Text  programı gayet düzgün ve sorunsuz çalıştı.  Herhangi bir hata oluşmadı ve bilgisayarı kasmadı. Fakat programın çalışma hızı tabi ki doğal olarak dönüştürmek istediğiniz dökümanın kalitesine göre değişir. 

Sponsorlu Bağlantılar

Programın bunlara ek olarak sesli konuşmaları yazıya dönüştüren bir özelliği de vardır. Fakat  öyle gelişmiş ileri seviye bir araç değil.

indir3 Capture2Text- Optik karakter okuyucu/tanıma programı ücretsiz

Alternatif

Boyut: 36 MB

Lisans: Ücretsiz

Sponsorlu Bağlantılar

Çok Benzer Alternatif Programlar