Sponsorlu Bağlantılar

Attribute Changer, dosyaların ve klasörlerin özniteliklerini değiştirmek için özel olarak dizayn edilmiş, kullanımı kolay ve ücretsiz bir programdır.

Normalde dosyaların bilgilerini değiştirme işi zordur ve yorucudur. Fakat Attribute Changer sayesinde hızlı bir biçimde kolayca değiştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Örneğin Attribute Changer kullanarak herhangi bir dosyanın yada klasörün (Salt okunur, Arşiv, Gizli, Sistem ve İndeks), tarihi ve saati gibi bilgilerini değiştirmek mümkün. Ayrıca resim dosyalarının tarih ve saat damgalarını değiştirmek yada dosya tarih-saat damgaları ile eşleştirmek de kolayca yapılabiliyor.

Mesela dijital fotoğraf makineleri (kamera) ile çektiğiniz fotoğrafların EXIF bilgileri denilen meta verileri olur. İşte bu resim dosyalarının tarihlerini yada saat bilgisini Attribute Changer programıyla hemen kolayca değiştirebiliyorsunuz. Eğer isterseniz bu bilgileri mutlak, rölatif veya eşleştirme ayarlarını kullanarak güncelleyebilirsiniz.

Attribute Changer’a yalnızca sürücülerin, klasörlerin ve dosyaların explorer içerik menülerinden erişilebilir.

Önemli Uyarı: Sistem ve Gizli özniteliklerini değiştirirken dikkatli olun. Bunlar, Windows İşletim Sistemi tarafından özel klasörleri işaretlemek için kullanılırlar. Sıkıştırma ve İndeks öznitelikleri, yalnız NT tabanlı sistemlerde (NT; 2000 ve XP) değiştirilebilir ve yalnız NTFS disk bölümlerinde kullanılabilir.

Buraya Dikkat: Türkçe karakterler düzgün görüntülenemiyorsa yapılması gerekenler, kurulumun Kod Sayfası bilgileri penceresinde açıklanmıştır.

Attribute Changer alanının en iyi programlarından biridir, tamamen bedavadır ve Türkçe dil desteğine sahiptir…

Sponsorlu Bağlantılar

Çok Benzer Alternatif Programlar