Sponsorlu Bağlantılar

device2 Android En İyi Türkçe Klavye Uygulaması Ücretsiz İndir

İşte karşınızda bedava bulabileceğiniz en güzel Türkçe Android klavyesi programı!

Sponsorlu Bağlantılar

Turkish Keyboard isimli bu uygulama adından da anlaşılacağı gibi Türkçe karakterlerin yer aldığı ve tamamen Türkçe diline uygun bir şekilde dizayn edilmiş süper bir klavye programıdır.

Yazımı kolaylaştıran ve daha hızlı yazmanızı sağlayan bu uygulamanın özellikleri ve kullanımı hakkındaki detayları yazının devamında okuyacaksınız…

Turkish Keyboard uygulamasıAndroid akıllı cihazları için geliştirilenTürkçe klavye uygulamasıdır. Aslında orijinal klavyelerde Türkçe karakterler mevcut, ama klavyenin görünen kısmında bulunmuyorlar.

Türkçe karakterlere ulaşmak için, kullanmak istediğiniz harfin üzerine basılı tutarak yeni açılan kutudan seçerek ekliyoruz bu karakteri. Kimi zaman bu karakterleri kullanarak yazı yazmak, çok zahmetli bir işe dönüşebiliyor. Bu konuyu çözmek için haricen bir uygulama yüklemek zorunda kalıyoruz. Bir uygulama geliştiricisi, tam da bu sorun için bir klavye uygulaması geliştirmiş. Uygulamayı yükledikten sonra Türkçe klavye parmaklarınızın ucunda oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Uygulamanın çalışma mantığı şu şekilde;

Kurulum tamamlandıktan sonra telefon ayarlarından “Locale Text” menüsüne girip, Türkçe klavyeyi etkinleştiriyoruz.
Metin yazılan alana birkaç saniye basılı tutunca “Select input method” menüsü karşınıza çıkıyor, buradan Türkçe klavyeyi işaretliyoruz ve klavye kullanıma hazır hale geliyor. Eğer Android sistemin orijinal klavyesine alıştıysanız, bu klavye size biraz zor gelebilir. Bir süre kullandıktan sonra alışmanız mümkün. Klavyenin tuş takımı aynı iPhone‘lardaki klavyeye benziyor.

Uygulamanın özellikleri ise şu şekilde:

  • Türkçe Q ve F klavyeyi desteği,
  • Sesli ve titreşimli tuş geri bildirimi,
  • Otomatik büyük, küçük harf seçimi,
  • Yüksek çözünürlüklü telefonlarda tam uyumluluk.

Turkish Keyboard Türkçe klavye uygulamasının dosya boyutu sadece 135 kb olduğu için interneti kotanıza zarar vermez. Lisansı tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı aşağıdan bedava yükleyebilirsiniz…

indir3 Android En İyi Türkçe Klavye Uygulaması Ücretsiz İndir

Sponsorlu Bağlantılar

Çok Benzer Alternatif Programlar