Sponsorlu Bağlantılar

Adobe Reader resmi bir PDF okuyucusudur. Günümüzdeki popüler web tarayıcılarının tümüyle entegre bir şekilde çalışırak sizlere kolayca yazdırma, yorum ekleme ve paylaşma imkanı tanır.

İnternetten indireceğiniz veya bilgisayarınızda bulunan binlerce PDF uzantılı belgeyi, formu yada kılavuzu açmak ve içindekileri görmek için Adobe Reader’ı indirmeniz gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Klasik Adobe Reader araçları değişmedi. Fakat not ekleme ve yazıları vurgulama işlemini kolaylaştırmak için bir takım yeni fonksiyonlar eklendi.

Programın bu son sürümünde koruma modu ve güvenlik ölçüleri geliştirildi. Böylece içinde kompleks objelerin bulunduğu pdf dökümanları artık güvenle açabilir veya formları içiniz rahat bir şekilde doldurabilirsiniz. Ayrıca yeni koruma moduyla birlikte verileriniz de daha güvende.

Yeni paylaşma özelliği sayesinde dökümanı e-posta ile gönderebilirsiniz. Bunun için Adobe SendNow servisi kullanılıyor.

Eski versiyonlara kıyasla, Adobe Reader’ın bu son sürümünde kullanıcı arayüzü daha modern olmasına rağmen daha basit ve sade görünüyor. Sadece temel gereksinimlerin yer aldığı yenilikçi arayüzü, programın kullanımını da oldukça kolaylaştırıyor. Diğer tüm fonksiyonlara ulaşmak için tek yapmanız gereken şey ise panelleri yada menüleri kullanmak.

Sponsorlu Bağlantılar

Adobe Reader farklı okuma modlarını destekler. Örneğin normal modda veya tam ekran modda okuyabilirsiniz. Böylece dokunmatik ekranlarda bile kolayca kullanılabilir.

Adobe Reader programı eskisine göre daha hafif ama hala programın kurulum işlemleri gereğinden fazla uzun sürüyor. Üstelik eski bilgisayarlara kurmak daha da zor olabilir. Son bir eleştirim ise web tarayıcılarıyla olan entegrasyonunun yeteri kadar iyi olmaması yönünde olacak.

Bu birkaç ufak eleştirime rağmen, yine de Adobe Reader programı alanının en iyilerinden olduğu için benden 5 yıldızı hak ediyor…

Sponsorlu Bağlantılar

Çok Benzer Alternatif Programlar