Sponsorlu Bağlantılar

7-zip-26 7-Zip Türkçe Son Sürüm İndir Ücretsiz en iyi dosya sıkıştırma programı ve arşiv yöneticisi

7-Zip programı sizlere bilgisayardan seçtiğiniz dosyaları birleştirerek sıkıştırma ve arşiv dosyası oluşturma imkanı tanıyor. Üstelik 7-Zip ile pek çok arşiv dosyasını da açabilir ve içindekileri dışarı çıkartıp bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

7-Zip sayesinde internetten indirdiğiniz film, müzik ve oyun arşiv dosyalarını kolayca ve olabilecek en hızlı şekilde açıp arşivden çıkartabilirsiniz. Ayrıca boyutu büyük olan dosyaları internetten yollamak için 7-Zip ile sıkıştırarak rahatlıkla e-posta ile gönderebilirsiniz.

7-Zip Artıları

Format seçenekleri: Bu program çok sayıda arşiv dosyasını destekler. Dosyaları sıkıştırarak 7z, ZIP, GZIP, BZIP2, ve TAR formatında arşiv dosyaları oluşturabilir. 7-Zip’in açabildiği arşiv dosyaları ise daha çoktur. Bunlar arasında en popüler olanları 7z, ZIP, GZIP, BZIP2, TAR, ARJ, CAB, CHM, CPIO, DEB ve DMG arşiv dosyalarıdır.

Gelişmiş kapasite: Bu program düz mantıkta çalışır ve programın sunduğu temel özelliklere hemen herkes kolayca ulaşabilir. Fakat gelişmiş kullanıcılar için ekstra özellikler de içerir. Örneğin kendiliğinden otomatik açılan 7z dosyaları oluşturabilir ve sıkıştırılmış arşiv dosyalarına şifre koyabilirsiniz.

7-Zip Eksileri

Sıkıştırma süreci: Sıkıştırma işlemi WinZip ve WinRAR programları gibi ünlü rakiplerine göre daha çok zaman alıyor. Ayrıca yine bu rakiplerine oranla bilgisayar kaynaklarını daha çok tüketiyor. Yani WinZip ve Winrar programları, 7-Zip’ten daha hafifler.

Sponsorlu Bağlantılar

7-Zip Son Tahlilde

7-Zip dosya sıkıştırma ve arşiv yöneticisi programı, WinZip ve WinRAR’ın aksine tamamen ücretsiz ve Türkçe olarak sunuluyor. Programın artı yönleri, eksilerine göre çok daha ağır basıyor. Eğer WinZip ve WinRAR’a para ödemek istemiyorsanız ve bir alternatif arıyorsanız, kesinlikle en iyisi 7-Zip programıdır.

7-Zip Türkçe Son Sürüm İndir – 32 Bit

7-Zip Türkçe Son Sürüm İndir – 64 Bit

 

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 1 MB

Dil: Türkçe

Sponsorlu Bağlantılar

Çok Benzer Alternatif Programlar